
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 47 pF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 5 % |
| Length | 2 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | C0G |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Depth | 1.25 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | Unknown |
| Thickness | 0.7 mm |
Stock: 1329
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01648
Ext.Price$0.01648
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01648 | $0.01648 |
| 10 | $0.00824 | $0.08240 |
| 50 | $0.00634 | $0.31700 |
| 100 | $0.00565 | $0.56500 |
| 500 | $0.00504 | $2.52000 |
| 1000 | $0.00462 | $4.62000 |
| 3000 | $0.00424 | $12.72000 |
| 5000 | $0.00389 | $19.45000 |
| 10000 | $0.00357 | $35.70000 |
| 30000 | $0.00327 | $98.10000 |
